Przyczyny kryzysów światowych

 

„Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy ich prawa.”
Mayer Amschel Rotschild

W 1913 r. najbogatsze rodziny w USA doprowadziły do powstania Banku Centralnego, tzw. Banku Rezerw Federalnych (Fed). Był to m.in. J.D.Rockefeller, J.P.Morgan, Paul Warburg i Baron Rothschild. Jak do tego doszło? W 1907r. J.P.Morgan rozpuszcza plotkę, że wiodący bank państwowy Nowego Jorku jest niewypłacalny. Powoduje to panikę. Ludzie zaczynają wyciągać depozyty i banki państwowe bankrutują. Mamy kryzys.
Tak naprawdę to wszystkie banki bazują na naszym zaufaniu. Tylko 3% pieniędzy istnieje naprawdę fizycznie, a jeśli chodzi o funta szterlinga to nawet mniej. W 1910 r. na Jekell Island, należącej do J.P.Morgana, dochodzi do tajnego spotkania, na którym tworzony jest projekt powstania Banku Centralnego. Jest to inicjatywa bankierów, a nie prawodawców USA. Pod obrady senatu wprowadza je senator Nelson Aldrich (który później wżeni się w rodzinę Rockefellerów). 23 grudnia 1913 r. tę ustawę podpisuje prezydent Woodrow Wilson wcześniej sponsorowany i popierany przez bankierów. Tego kroku później bardzo żałował.
Czym jest Bank Centralny? Bank Centralny (inaczej Fed – Bank Rezerw Federalnych) produkuje pieniądze. Jego zadania to między innymi czuwanie nad podażą pieniądza i inflacją oraz kontrola wysokości oprocentowania. Fed wprowadzono twierdząc, że zapobiegnie kolejnym kryzysom, takim jak ten z 1907 r. Cóż za kłamstwo! W przyszłości za kryzysami światowymi stał właśnie Fed. Korzystając z lęku społeczeństwa przed kolejnym kryzysem bankowym jaki powstał po 1907 r., wprowadzono twór potrzebny bankierom, aby zniewolić ekonomię USA i świata. O tym mechanizmie działania pisze Naomi Klein w książce „Doktryna Szoku”. Wszystko polega na tym, że społeczeństwa po kataklizmie ekonomicznym czy klimatycznym jest w stanie zaakceptować duże zmiany, których nie przyjęłoby w warunkach spokoju. W latach 1914-1919 podaż pieniądza na rynku wzrasta o 100%. Na świecie mamy w tym czasie zabójstwo księcia Ferdynanda i wybuch I wojny światowej, która kończy się Pokojem Wersalskim – bardzo idiotycznym paktem, który wcześniej czy później musiał doprowadzić do kolejnej wojny. Narzucał on Niemcom gigantyczne kontrybucje, których nie mogli spłacić. Galopująca inflacja i niezadowolenie Niemców pozwala na wzrost znaczenia partii nazistowskiej. Próba przejęcia władzy w Monachium w 1923 nie powiodła się. Hitler zostaje uwięziony i pisze ‘’ Mein Kampf”. W 1920 Fed drastycznie obniżył podaż pieniądza. Doprowadza to do kolejnego kryzysu. W USA bankrutuje ponad 5400 banków niezwiązanych z Fed. Kapitał gromadzi się w jeszcze mniejszej liczbie rąk. Upadłe banki są wykupowane za bezcen przez banki związane z Fed. To oszustwo jest krytykowane przez Charles’a Lindberga (senatora i lotnika, który przeleciał Atlantyk).

W latach 1921-1929 Fed znowu podwyższa podaż pieniądza. Wprowadza pożyczki Margin Loan (inwestor daje 10%, a resztę 90% pożycza się poprzez brokera). Ale jest haczyk!! Na żądanie banku inwestor musi spłacić pożyczkę w ciągu 24 godz. W 1929 r. Fed znowu obniża podaż pieniądza, a nawet sprowadza ją poniżej poziomu sprzed 1921 r. Mamy czarny piątek. Pada giełda papierów wartościowych i ok. 16000 banków nie związanych z Fed, firmy bankrutują. Pada naturalnie Morgan Rockefeller a inni wielcy gracze wycofali się wcześniej z rynku. Oni znowu, tak jak na każdym wcześniejszym kryzysie, nie stracili, tylko się bogacą. Stają się właścicielami kolejnych firm, budynków, majątków ziemskich. Wykupują padające banki oraz całe korporacje za grosze. Senator Louis Mc Fadden chce wprowadzić procedurę impeachmentu dla zarządu Fed, jednak zostaje otruty. W Niemczech bankrutują firmy, jest wielkie bezrobocie i głód. Na domiar złego ochłodzenie klimatu skutkuje srogą zimą. Głód. Brak węgla, który jest zabierany Niemcom na poczet kontrybucji. Niezadowolenie Niemców sięga zenitu. W tych okolicznościach w roku 1933 wchodzi na arenę działań politycznych Hitler. Zawsze w podobnych sytuacjach do władzy dochodzą radykałowie i populiści. W styczniu zostaje Kanclerzem. W lutym podpala Reichstag i, korzystając z tego szoku, w ciągu kilku tygodni zmienia konstytucję oraz odbiera swobody obywatelskie Niemcom. W czasie tego wielkiego kryzysu, także w w USA dochodzi do dalszej degradacji społeczeństwa. Ułatwia to wprowadzanie w roku 1933 ustawy, która nakazywała, że każdy Amerykanin musi oddać swoje złoto pod karą 10 lat więzienia (jakoby w celu przezwyciężenia kryzysu światowego). Faktem jest, że w latach 1931-1938 wystąpiło Dust Bowl – „Miska Kurzu” – zjawisko pogodowe spowodowane zmianą prądów powietrznych na południu USA prowadzące do gigantycznej suszy i erozji gleb w okręgach rolniczych. To spichlerz USA. Wykorzystanie szoku ekonomicznego czy klimatycznego w celu przeforsowania sobie wygodnych ustaw to jak widać standard w USA. 11 września 2001 zamach na WTC doprowadził do odebrania praw obywatelskich. Wystarczy, że jesteś przeciwny systemowi, a nazwą Cię terrorystą. Kto o tym decyduje? I teraz mogą wejść do Twojego domu bez nakazu, przeszukać go, zamknąć Cię w więzieniu na czas nieokreślony i przesłuchiwać metodami, jak to ładnie nazywają, „deprywacji sensorycznej”. Przypominają się słowa „
„Istnieje zło, które zagraża każdemu mężczyźnie kobiecie i dziecku tego narodu. Musimy podjąć kroki ku zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego i bezpieczeństwa naszej ojczyzny”
Czy to słowa Georga W. Bush’a? Nie. To Adolf Hitler przedstawiający społeczeństwu Gestapo. Do czego ten Świat dąży? Te rodziny, które stworzyły Bank Rezerw Federalnych i wywoływały kryzysy światowe chcą przejąć chłodną władzę nad gospodarką światową. Tworzą grupy, z których najbardziej znane to Bilderberg Group, Trilateral Commision, Council Foreign Relations. Sprowokowali włączenie się USA do II Wojny Światowej. Rockefeller sprzedawał ropę do samolotów latających nad Londyn. Współpracował z Hitlerem, Union Banking Corp., New York City. Sponsorował dojście Hitlera do władzy oraz we własnej osobie stanowił pralnię hitlerowskich pieniędzy. Zgadnijcie, kto był dyrektorem i wiceprezydentem tego banku? Prescott Bush – dziadek J.D. Busha. Dla zysku ci ludzie wywołali wojnę w Wietnamie.

Gdy J.F. Kennedy chciał ją skończyć to… jakiś komunista go zastrzelił. Strzelając z tyłu w taki sposób, że głowa prezydenta odskoczyła do tyłu i oderwała kość potyliczną! Jakbym widział samobójstwo Leppera, Blidy lub gangsterów z afery Olewnika. Po ataku na WTC sprowokowano wojny w Afganistanie i Iraku. Po drodze zaatakowano Liban i Kaddafiego. A Saddam Hussein i Muammar al.-Kaddafi chcieli tylko sprzedawać ropę za inne waluty niż dolary. Rozpoczęła się wojna z TERROREM, która nigdy się nie skończy. Ta wojna to naprawdę wojna z Twoją wolnością.

Od 2008 r. wprowadzono federalną kartę identyfikacyjną Real ID. Celem ostatecznym jest wszczepienie wszystkim VeriChip Infant Protection System RFID. On będzie twoim dostępem do konta do lekarza etc. Nowe paszporty mają już chip do śledzenia przemieszczania się człowieka po świecie. A jeśli będziesz myślał samodzielnie to odłączą Ci chip. Jeśli natomiast nie będziesz chciał wszczepić sobie chip-a? To będziesz al-Ka’idą.
Śmieszne?! NIE! Przerażające! Pamiętacie jak Tusk będąc jeszcze premierem chciał kontrolować Internet? Jak strajkowaliśmy w maskach Anonymous przeciwko ACTA? Musimy wspólnie pokojowo odmówić współpracy z tym systemem. A zawali się on jak domek z kart. Należy wprowadzić model gospodarki opartej na zasobach tzw. zrównoważony rozwój.
Hubert Czerniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>